Sâmbătă, 24.08.2019, 01:51
Principală | Înregistrare | Logare Bine aţi venit Vizitator | RSS
Formularul pentru autentificare
Vkontakte
Мы в Контакте
Calendar
«  Mai 2012  »
LnMrMrcJoiVnSaDm
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Arhiva materialelor
Sondajul nostru
Evaluează site-ul meu
Total răspunsuri: 149
Prietenii site-ului
  • Creaţi un website gratuit
  • Desktop Online
  • Jocuri Online Gratuite
  • Tutoriale Video
  • Toate Tag-urile HTML
  • Kit-uri de Navigator
  • Principală » 2012 » Mai » 18 » Lumea sportului
    14:26
    Lumea sportului
    Turneu de armwrestling consacrat Zilei Biruinţei
    Duminica trecută, la Buda Mare s-a desfăşurat un turneu de armwrestling închinat Zilei Biruinţei, organizat de Secţia în chestiunile familiei, tineretului şi sportului din cadrul Administraţiei Raionale de Stat Herţa în colaborare cu Federaţia regională de armsport, condusă de domnul Petru P. Petro.
    Turneul a adunat 78 de sportivi, număr care nu a fost înregistrat nici la competiţiile regionale, din Hmelniţki, Ivano-Frankivsk, Secureni, Noua Suliţă, Cernăuţi, Storojineţ, Putila, Kelmenţi, Zastavna şi, desigur, din raionul nostru. Competiţiile s-au desfăşurat în şcoala din localitate şi au durat mai bine de şapte ore. Au fost două probe: la mâna stângă şi la mâna dreaptă la şase categorii de greutate: 48 kg, 58 kg, 68 kg, 75 kg, 85 kg şi +85 kg.
    Clasamentul s-a prezentat în felul următor:
    Mâna dreaptă, 48 kg:
    I. Ian Iurcu
    II. Levan Aslaminaşvili
    III. Denis Dupeşca
    58 kg:
    I. Dumitru Cudric
    II. Leonid Goncear
    IV. Constantin Cudric
    68 kg:
    I. Alexei Rusu
    II. Vasile Jireada
    III. Iurie Ghenţar
    75 kg:
    I. Andrei Vandoleac
    II. Mihail Potnotaru
    III. Stepan Gatej
    85kg:
    I. Petru Petro
    II. Artiom Verega
    III. Mihail Casapenco
    + 85 kg:
    I. Alexandru Nezveşciuk
    II. Igor Tcaciuc
    IV. Vitali Babin
    Mâna stângă, 48 kg:
    I. Denis Dupeşca
    II. Ian Iurcu
    III. Levan Aslaminaşvili
    58 kg:
    I. Dumitru Cudric
    II. Cristian Lupu
    IV. Maxim Muraru
    68 kg:
    I. Ion Sandulachi
    II. Alexei Rusu
    III. Dumitru Apreutesei
    75 kg:
    I. Andrei Vandolachi
    II. Ion Zegrea
    III. Alexandru Colmacov
    85kg:
    I. Petru Petro
    II. Artiom Verega
    III. Vasile Meţcaniuc
    +85kg:
    I. Dumitru Lovcii
    II. Alexandru Nezveşciuk
    III. Igor Aniculaiţa
    Campioni absoluţi după suma a două probe au devenit: Ian Iurcu (48 kg), Dumitru Cudric (58 kg), Alexei Rusu (68 kg), Andrei Vandoleac (75kg), Petru Petro (85 kg) şi Alexandru Nezveşciuk (+85 kg). Ne bucură faptul că din cei şase campioni absoluţi, cinci sunt din raionul Herţa şi doar la categoria +85 kg campion a devenit reprezentantul raionului Noua Suliţă.
    Atleţii care au ocupat primele trei locuri au fost menţionaţi cu medalii şi diplome, iar campionii absoluţi au primit şi cupe. Menţiunile au fost înmânate de domnul Victor Crâşmaru, şeful ARS Herţa.
    Cuvinte de felicitare au mai rostit domnii Petru Platică, şeful Secţiei în chestiuni de familie, tineret şi sport din cadrul ARS Herţa, Petru Petro, preşedintele Federaţiei regionale de armsport, arbitru principal al turneului.
    Domnul Victor Crâşmaru i-a menţionat cu medalii şi diplome pe domnii Petru T. Petro, veteran şi activist al sportului în raion, şi fiul dumnealui, Petru P. Petro, preşedintele Federaţiei regionale de armsport, animator sportiv, pentru contribuţia la dezvoltarea şi popularizarea sportului în raion.
    Adrian MEDVEDI
    Vizualizări: 392 | Adăugat de: Herta | Rating: 5.0/1
    Total comentarii : 0
    Prenume *:
    Email *:
    Cod *:
    Copyright MyCorp © 2019
    Creaţi un website gratuit prin uCoz